Danışmanlarımız

Nilüfer ORKAN KILIÇ

1997 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliğinden mezun oldu. 2001 yılında Yeditepe Üniversitesi MBA (İşletme Yüksek Lisans) eğitimini tamamladı.

Meslek hayatına 1997 yılında Schindler Türkeli Asansör A.Ş’ de Kalite Güvence Mühendisi olarak başlayıp, daha sonra Garanti Bankası’nda Proje Uygulama Müdürlüğünde McKinsey ile birlikte çalışılan BPR projesi uygulamasında (yeniden yapılandırma) ve şubesiz bankacılık faaliyetlerinin Türkiye genelinde tanıtılması yaygınlaştırılması operasyonlarında bulundu. Organizasyonel optimizasyonun sağlanması iş analizleri norm fiili çalışmalarının yapılması gibi İK faaliyetleri ile ilgili deneyimini de yine Garanti Bankasında ki iş deneyiminde kazanmıştır.

2001 yılında Enerji Sektörüne İstanbul Anadolu Yakası Elektrik A.Ş ile giriş yaparak 2008 yılına kadar Eğitim, Kalite ve Halkla İlişkiler Müdürü olarak  çalıştıktan sonra Elektrik Dağıtım sektöründeki Özelleştirmelerin başlamasıyla Sektörde ilk özelleşen AYDEM Elektrik Dağıtım Şirketine Grup Müdürü olarak Transfer olmuş, sonrasında Çoruh , Fırat, Vangölü ve Aras Elektrik Dağıtım Şirketlerinin özelleştirme ve operasyonunda Destek Hizmetleri Direktörü olarak görev almıştır.

Devir alınan şirketlerin organizasyonlarının verimli ve etkin hale getirilmesinden, İK sistemlerinin kurulmasından geliştirilmesine ve Elektrik Dağıtım sektöründe mavi yaka personelin sendika ve toplu iş görüşmesi süreçlerinin sonuçlandırılması ile Elektrik Dağıtım sektöründe ilk Çağrı Merkezinin kurulup işletilmesine kadar geniş bir yelpazede deneyime sahiptir.

Ayrıca ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 14001Çevre Yönetim Sistemi ve OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sisteminin kurulması ve devamlılığının sağlanmasında tecrübeleri vardır. Elektrik Dağıtım sektöründe ilk olarak 50001 Enerji verimliliği belgesinin alımına liderlik yapmıştır. ISO 9001:2008 Baş denetçisi olarak, TUV-Nord firmasının belgelendirme yaptığı enerji firmalarına Uzman olarak denetimlere katılmıştır.